NIEDZIELA – 16.06.2019 r.

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę III niedzieli miesiąca- na cele remontowo- inwestycyjne naszej Parafii. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii.

1. Zapraszam dziś o 15.00 na nieszpory niedzielne.

1. W środę o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszam wszystkich.

1. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Z procesją pójdziemy starą trasą do czterech ołtarzy, które proszę by przygotowano wg następującej kolejności: I-strażacy, II- górnicy, III- Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet i młodzież bierzmowana w bieżącym roku oraz IV- rolnicy. Proszę także, by przy stawianiu poszczególnych ołtarzy pomogli pozostali Parafianie.

1. Z procesją wyruszymy po Mszy św. o godz. 8.00, a po procesji, tj. o godz. 10.30 będzie następna Msza św. Do udziału w procesji zapraszam Wszystkich Parafian, poczty sztandarowe, dzieci-które w ubiegłym roku przystąpiły do I-komunii św., dzieci do sypania kwiatów, mężczyzn do niesienia baldachimu, ministrantów, Dzieci Maryi. Chciejmy udekorować nasze domy nie tylko na trasie procesji , ale w całej naszej parafii. Niech te dekorację zostaną przez całą oktawę Bożego Ciała. Niech będą świadectwem naszej wiary i miłości Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

1. Od piątku aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem w ramach oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam.

1. Arcybiskup Wiktor Skworc udzielił wszystkim wiernym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała  i Krwi Chrystusa, tj. 21 czerwca 2019 r. Wiernych, którzy z niej skorzystają, zachęcił do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.
  2. W miesiącach lipcu i sierpniu br. msze św. w tygodniu będą odprawiane wg następującego porządku: od poniedziałku do środy o 7.00, a od czwartku do soboty o 17.00.

1. Od 1 lipca br. kancelaria parafialna będzie czynna: poniedziałek: 7.30-8.00, czwartek i piątek: 17.45-18.30.

1. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

1. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Anny Rajwa, Ewy Rajwa, Marii Durek, Doroty Łabińskiej, Doroty Krawczyk i Hanny Białoń z ul. 3 Maja.

NIEDZIELA – 23.06.2019 r.

XII NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na potrzeby Parafii. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii.

1. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na nabożeństwo eucharystyczne i procesję       z Najświętszym Sakramentem.

1. Dziś o 15.15 na nieszpory odpustowe do Parafii w Pawłowicach.

1. W miesiącach lipcu i sierpniu br. msze św. w tygodniu będą odprawiane wg następującego porządku: od poniedziałku do środy o 7.00, a od czwartku do soboty o 17.00.

1. Od 1 lipca do 31 sierpnia br. kancelaria parafialna będzie czynna: poniedziałek: 7.30-8.00, czwartek, piątek: 17.45-18.30.

1. W piątek przeżywamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 7.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Parafian. Zaś po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje jest wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

1. W sobotę przypada uroczystość św. Piotra i Pawła. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Parafian.

1. W przyszłą niedzielę nasza Parafia będzie przeżywała uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma odpustowa w intencji żywych i umarłych Parafian będzie odprawiona o godz. 11.00. Do udziału zapraszam Wszystkich Parafian, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatków. Słowo Boże wygłosi ks. Marek Menżyk- wikary Parafii św. Filipa i Jakuba w Żorach.

1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy także o Panu Bogu - o modlitwie, niedzielnej i tygodniowej mszy św., sakramencie pokuty. Nie zapominajmy  o  lekturze  Pisma Św.,   książek  i  czasopism  religijnych, jak  również o godnym zachowaniu i bezpiecznym postepowaniu.

1. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.

1. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Anny Marcol, Anny Hejnoł, Bożeny Rybak, Marzeny Hanzlik, Beaty Miłkowskiej i Urszuli Niemczyk z ul. 3 Maja.