NIEDZIELA – 01.12.2019 r.

I  NIEDZIELA  ADWENTU - Niedziela  Trzeźwości

Uroczystość 220 rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

1. Bóg zapłać - za złożoną ofiarę na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zebrana ofiara na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Słowa podziękowania kieruje do tych wszystkich, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielną liturgię, a także na rozpoczynający się dziś Adwent.
  2. Dziś I niedziela Adwentu, która jest również niedzielą trzeźwości. O godz. 15.00 nieszpory  połączone z nabożeństwem wynagradzającym za grzechy pijaństwa.
  3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Adwent - czas naszego przygotowania na przyjście Pana. Chciejmy go duchowo dobrze przeżyć. Roraty będą odprawiane we wtorek o godz. 7.00, a w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. Na roraty zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci zachęcam do przynoszenia ze sobą na roraty lampionów.
  4. Od I niedzieli Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, którego hasłem są słowa: ”Wielka tajemnica wiary”. Jego celem jest zaproszenie wszystkich wiernych do bardziej świadomego udziału w Eucharystii.
  5. W środę - 4 grudnia, wspominamy św. Barbarę patronkę górników. Z tej racji zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00, która będzie odprawiona w intencji górników, górników- którzy ulegli wypadkom w pracy, emerytowanych górników, rencistów, zmarłych górników i ich rodzin. Proszę górników, aby przybyli w strojach galowych i zapraszam poczty sztandarowe. Podczas Mszy św. zostanie zebrana specjalna kolekta na odnowienie starego sztandaru górniczego.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów klas IV-VII w czwartek od 16.00. Dla klas VIII, młodzieży i dorosłych w piątek od 16.00. Równocześnie pragnę przypomnieć, że okazja do spowiedzi św. jest codziennie przed każdą Mszą św.
  7. W czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o uświęcenie duchowieństwa. W piątek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  8. W I piątek miesiąca nie będzie objazdu chorych. Będzie dopiero w piątek 20 grudnia o godz. 8.30.
  9. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie.
  10. W niedzielę przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To święto patronalne Dzieci Maryi. Dlatego zapraszam je razem z rodzicami na Mszę św. o godz. 11.00 sprawowaną w ich intencji. Podczas Mszy św. poświęcę medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  11. Zachęcam do zakupienia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego.
  12. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - duża świeca w cenie 12 zł, a mała 5 zł. Można również kupić opłatki wigilijne, które są pakowane - 3 duże i 2 małe w jednym opakowaniu. Ich cena to dobrowolna ofiara.
  13. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym roku i na początku nowego roku: 3 XII wtorek – o godz. 7.00, 10 XII – wtorek o godz. 7.00, 17 XII- wtorek o godz. 07.00,  25 XII- I święto BN o godz. 08.00, 26 XII -II święto BN o godz. 07.00, 27 XII- piątek o godz. 8.00, 28 XII- sobota o godz. 17.00, 29 XII- niedziela o godz. 11.00; 30 XII-poniedziałek o godz. 8.00.
  14. W niedzielę 15 XII br. po mszach św. obędzie się kiermasz ciasteczek świątecznych. W ten sposób uzyskane środki przez Kolędników Misyjnych będą pomocą dla dzieci w Amazonii.
  15. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Beaty Koniecznej, Małgorzaty Hanslik, Joanny Nowak, Małgorzaty Kiełkowskiej, Justyny Wojtas i Grażyny Pawlas z ul. Zwycięstwa.

NIEDZIELA – 08.12.2019 r.

II  NIEDZIELA  ADWENTU - UROCZYSTOŚĆ

NIEPOKALANEGO  POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ  MARII  PANNY

1. Bóg zapłać - za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękuję również za dzisiejszą kolektę na potrzeby Parafii, za ofiary, które zostaną złożone po Mszy św. przed Kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a także osobom zaangażowanym w kwestowania na ten cel.Za tydzień kolekta III niedzieli miesiąca, tzw. Kopertowa - przeznaczona na remonty i inwestycje w naszej Parafii.

1. Dziś nieszpory o godz. 15.00 połączone z modlitwami do Niepokalanego Poczęcia NMP.

1. 8 grudnia swoje święto patronalne obchodzi także Ruch Świało- Życie. Dlatego w dniu dzisiejszym nasza parafialna wspólnota Oazowa spotyka się z innymi wspólnotami na Dniu Wspólnoty w Żorach.
  2. Na Roraty zapraszam całe rodziny. Są odprawiane we wtorek o godz. 7.00, a w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. Dzieci zachęcam do przynoszenia ze sobą na roraty lampionów.
  3. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe - w cenie 5 zł, a duże - po 12 zł. Są również opłatki wigilijne pakowane - 3 duże i 2 małe w jednym opakowaniu. Ich cena to dobrowolna ofiara.
  5. Zachęcam do zakupienia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego.
  6. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Beaty Kowalskiej, Gabrieli Mazur, Anny Król, Natalii Domańskiej, Hanny Witkowskiej, Justyny Roj z ul. Zwycięstwa i Orlej.