NIEDZIELA – 05.08.2018 r.

XVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na rzecz Parafii.

1. Zapraszam dziś o 16.00 na nieszpory odpustowe do Szerokiej.

1. W poniedziałek przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek   św. Teresy Benedykty od Krzyża ( Edyty Stein), a w piątek św. Wawrzyńca.

1. Pielgrzymi z Cieszyna zawitają do naszej Parafii w najbliższy poniedziałek około godz. 18.45. Spodziewanych jest 200-250 pielgrzymów Serdecznie proszę   w ich imieniu o przyjęcie ich do swoich domów.

1. W niedzielę 19.08 br. tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Jest możliwość wspólnego wyjazdu autokarem. Koszt 20 zł. Można się zapisywać w zakrystii. Wyjazd będzie z dolnego parkingu ok. godz. 7.00 razem z Parafią z Szerokiej.

1. Już dziś pragnę poinformować, że dożynki parafialne będziemy przeżywali w niedzielę 26 sierpnia. Suma dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00.

1. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
  2. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Mirosławy Szyndera, Joanny Dudek, Lidii Dubaj, Anety Hajdukiewicz, Bernadety Szymura i Eweliny Szymura z ul. Partyzantów.

NIEDZIELA  12.08.2018 r.

XIX NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na potrzeby Parafii. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. W przyszłą niedzielę kolekta jest kolektą kopertową III niedzieli miesiąca przeznaczoną na cele inwestycyjno- remontowe parafii.

1. W imieniu pielgrzymów z Cieszyna serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy gościnnie przyjęli ich do swoich domów.

1. W poniedziałek przeżywamy Dzień Fatimski. Dlatego Msza św. połączona  z modlitwą różańcową i procesją ze świecami będzie odprawiona o godz. 20.00.

1. W środę przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i  kwiatów. Zapraszam   o godz. 15.00 na nieszpory do Wspólnoty Cenacolo.

1. 15 sierpnia swój odpust przeżywa Parafia w Studzionce. Nieszpory odpustowe będą tam odprawione o godz. 15.00.

1. W przyszłą niedzielę, tj. 19.08 br., pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Jest możliwość wspólnego wyjazdu autokarem. Koszt 20 zł. Można się zapisywać w zakrystii. Wyjazd będzie z dolnego parkingu ok. godz. 7.00 razem z Parafią z Szerokiej. Na listę wyjazdową można wpisywać się do środy włącznie.

1. Dożynki parafialne będziemy przeżywali w niedzielę 26 sierpnia. Suma dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00.

1. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
  2. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Renaty Dziewirz, Teresy Wowra, Eweliny Filipowskiej, Dagmary Bożek, Anny Paraluk i Agnieszki Hap  z ul. Partyzantów.