Ogłoszenia Parafialne od 10 III 24 r.  do   24 III 2024 r.

IV NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU– 10.03.2024 r.

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na potrzeby Parafii. Za tydzień kolekta kopertowa przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej Parafii.
  2. Dziękuję także wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielną liturgię.
  3. Dziś o godz. 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszam.
  4. Dziś rozpoczynamy nowennę do Św. Józefa.
  5. Ze względu na to, że piątek będziemy przeżywali Ekstremalną Drogę Krzyżową, w tym tygodniu Droga Krzyżowa w kościele będzie odprawiona tylko w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
  6. W czwartek podczas Mszy św. zostaną poświęcone skarbczyki dzieci przygotowujących się do wczesnej i I- Komunii św., a po Drodze Krzyżowej będzie spotkanie dla ich rodziców.
  7. W piątek przeżywamy III piątek miesiąca. O godz. 17.00 Msza św., o po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszam.
  8. W piątek o godz. 20.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., którą rozpoczniemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Po niej uczestnicy Drogi Krzyżowej wyruszą na jedną z czterech tras, a w kościele, aż do godz.6.00 rano będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej lub do nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  9. W piątek o godz. 17.00 w salce rozpoczną się nauki przedślubne dla narzeczonych.
  10. W tym roku rekolekcje parafialne rozpoczną się w Niedzielę Palmową i będą trwały aż do Środy Wielkiego Tygodnia włącznie. Rekolekcje szkolne będą od poniedziałku do środy Wielkiego Tygodnia. Poprowadzi je o. Bartosz Madejski - oblat. Zarówno rekolekcje, jak i Ojca Rekolekcjonistę obejmijmy naszymi modlitwami.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych odbędzie się kiermasz przedświąteczny prowadzony przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzyżowicach.
  12. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego.
  13. W zakrystii są do nabycia wielkanocne świece Caritas w cenie 18 zł.
  14. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Żanety Trójca, Bożeny Krentusz, Anety Goraus, Beaty Wala, Agnieszki Szewczyk, Krystyny Nowak z ul. Partyzantów.

V NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU– 17.03.2024 r.

1. Bóg zapłać - za złożoną ofiarę na cele remontowo-inwestycyjne naszej Parafii. Dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielną liturgię.
  2. Dziś po Mszach świętych jest prowadzony przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzyżowicach kiermasz charytatywny.
  3. Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz. 17.30, a dla dorosłych i młodzieży w piątek o 17.30. Zalecki za zmarłych odczytywane podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
  4. W czwartek po Drodze Krzyżowej będzie zbiorka wszystkich ministrantów.
  5. Przedświąteczny objazd chorych w piątek od godziny 8.00. Chorych i starszych Parafian proszę zgłaszać w zakrystii.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Palmową. Obrzęd poświęcenia palm będzie w trakcie każdej Mszy św. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, dzięki inicjatywie naszej parafialnej oazy będą także palmy, które po mszach świętych będzie można zabrać do domów.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Bartosz Madejski - oblat. Msze św. z naukami ogólnymi będą odprawiane: w sobotę o 17.00, w niedzielę o godz. 7.00, 00,  11.00, w poniedziałek, we wtorek i w środę  o godz. 7.00 i 18.00.

Nauka stanowa  dla mężczyzn będzie w niedzielę po Gorzkich Żalach, a dla kobiet w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.

Nauki dla uczniów klas I-IV w poniedziałek i we wtorek o 9.00, a klas V - VII w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00. W środę o 9.00 Msza św. dla obu grup.

Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej, a zarazem przedświątecznej będzie w sobotę od godz. 16.00, w niedzielę przed każdą Mszą św.; w poniedziałek, we wtorek i w środę od 6.30-7.00 i od 17.00 do 18.00.

1. W zakrystii można kupić wielkanocne świece Caritas w cenie 18 zł.
  2. Tak jak w poprzednich latach, tak i tym razem, 25 III można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje są na półce przy wyjściu z kościoła. Będzie je można składać w dniu 25 marca podczas Mszy św.
  3. W sobotę 13 kwietnia nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik- do sanktuariów Bożego Miłosierdzia oraz św. Jana Pawła Ii. W programie m.in. Msza św. oraz udział w nabożeństwie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii.
  4. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego.
  5. Do  sprzątania  kościoła  zapraszam  rodziny: Agnieszki Hap, Anny Paraluk, Dagmary Bożek, Wiolety Wowra, Renaty Dziewirz, Eweliny Szymura z ul. Partyzantów.