NIEDZIELA – 02.12.2018 r.

I  NIEDZIELA  ADWENTU

1. Bóg zapłać -  za złożoną ofiarę na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę  przed kościołem będzie  zebrana ofiara na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Słowa podziękowania kieruje do tych wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielną liturgię, a także na rozpoczynający się dziś Adwent.

1. Dziś I niedziela Adwentu, która jest również niedzielą trzeźwości. O godz. 15.00 nieszpory  połączone z nabożeństwem wynagradzającym za grzechy pijaństwa.

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Adwent-czas naszego przygotowania na przyjście Pana. Chciejmy ten czas duchowo dobrze przeżyć. Roraty będą odprawiane we wtorek o godz. 7.00, a w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. Dzieci zachęcam do przynoszenia ze sobą na roraty lampionów. Na roraty zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
  2. Od I niedzieli Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny.
  3. We wtorek - 4 grudnia, wspominamy św. Barbarę patronkę górników. Z tej racji zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00, która będzie odprawiona w intencji górników, górników- którzy ulegli wypadkom w pracy, emerytowanych górników, rencistów, zmarłych górników  i ich rodzin. Proszę górników, aby przybyli w strojach galowych oraz poczty sztandarowe.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów klas IV- VII w czwartek od 16.00. Dla klas VIII, młodzieży i dorosłych w piątek od 16.00. Równocześnie pragnę przypomnieć, że okazja do spowiedzi św. jest codziennie 30 min. przed każdą Mszą św.

1. W I piątek miesiąca nie będzie objazdu chorych. Będzie dopiero w piątek 21 grudnia o godz. 8.30.
  2. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie.
  3. W sobotę przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To święto patronalne Dzieci Maryi. Dlatego zapraszam je razem z rodzicami na Mszę św. o godz. 08.00 sprawowaną w ich intencji.
  4. W sobotę 8 grudnia br. Legion Maryi zaprasza legionistów, auksyliatorów i wszystkich chętnych do kościoła na godz. 12.00 na godzinę łaski. Wspólnie będziemy się modlić przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  5. Zachęcam do zakupienia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego.

1. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom-duża świeca w cenie 12 zł, a mała 5 zł. Można również kupić opłatki wigilijne, które są pakowane- 3 duże i 2 małe w jednym opakowaniu. Ich cena to dobrowolna ofiara.

1. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym roku i na początku nowego: 4 XII wtorek- o godz. 7.00, 6 XII – czwartek o godz. 17.00, 11 XII- wtorek o godz. 07.00,  25 XII- I święto BN o godz. 08.00, 26 XII -II święto BN o godz. 07.00, 29 XII- sobota o godz. 17.00, 30 XII- niedziela o godz. 07.00, 1 I 2019 r.-Nowy Rok o godz. 08.00.
  2. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Iwony Szewczyk, Danuty Przewoźnik, Izabeli Tkocz, Beaty Ziebura, Haliny Gąsior i Urszuli Goraus z ul. Partyzantów i Zwycięstwa.

NIEDZIELA - 09.12.2018 r.

II  NIEDZIELA  ADWENTU

1. Bóg zapłać -  za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękuję  również za dzisiejszą kolektę na potrzeby Parafii, za ofiary, które zostaną złożone po Mszy św. przed Kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a także osobom zaangażowanym w kwestowania na ten cel.

Za tydzień kolekta III niedzieli miesiąca, tzw. kopertowa- przeznaczona na remonty i inwestycje w naszej Parafii.

1. Dziś nieszpory o godz. 15.00 połączone z modlitwami do św. Michała Archanioła.

1. Na Roraty zapraszam całe rodziny. Są odprawiane we wtorek o godz. 7.00, a w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. Dzieci zachęcam do przynoszenia ze sobą na roraty lampionów.

1. W środę zapraszam na Mszę św. wszystkich uczestników bliższego przygotowania do małżeństwa. Po niej otrzymają stosowne dyplomy.

1. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe- w cenie 5 zł, a duże- po 12 zł. Są również opłatki wigilijne pakowane- 3 duże i 2 małe w jednym opakowaniu. Ich cena to dobrowolna ofiara.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zapraszam wszystkich Parafian na Popołudnie uwielbienia Boga. Chciejmy wspólnym śpiewem i modlitwą uwielbiać naszego Pana.

1. Zachęcam do zakupienia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego.

1. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Bożeny Kuś, Agnieszki Goyke, Ireny Gogol, Anny Gogol, Beaty Kamińskiej i Ewy Chrapeć z ul. Zwycięstwa i Kościuszki.