Ogłoszenia Parafialne od 07 IV 24 r.  do   21 IV 2024 r.

II NIEDZIELA  WIELKANOCNA– 07.04.2024 r.

ŚWIĘTO  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na Caritas Archidiecezji Katowickiej. W przyszłą niedzielę kolekta na remont krypty katedry. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii.
  2. Zapraszam dziś o 15.00 na nieszpory niedzielne połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  4. 25 marca w tym roku przypadło w Wielkim Tygodniu. Dlatego liturgiczne obchody uroczystości Zwiastowania Pańskiego są przeniesione na najbliższy poniedziałek. Jest to także Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nie narodzone.
  5. W zakrystii do wtorku włącznie można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Łagiewnik, w sobotę 13 kwietnia. Koszt pielgrzymki 60 zł. Serdecznie zachęcam do wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd będzie o godz. 6.30 z dolnego parkingu.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  7. Za tydzień w niedzielę (14 kwietnia) będziemy obchodzić Święto Chrztu Polski. Zostało ustanowione przez Sejm RP dla upamiętnienia Chrztu Polski datowanego na 14 kwietnia 966.
  8. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
  9. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Karoliny Pisarek, Iwony Konik, Sylwii Bielich, Agnieszki Stronczek, Haliny Sulma, Eweliny Masny z ul. Partyzantów.

III NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 14.04.2024 r.

NIEDZIELA   BIBLIJNA

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. To także Święto Chrztu Polski, który datowany jest na 14 kwietnia 966.
  2. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na remont krypty katedry. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne naszej Parafii. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać Młodej Parze za dekoracje kwiatowe w kościele.
  3. W czwartek o godz. 16.00 pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do wczesnej i I Komunii św.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza św., modlitwa różańcowa połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem zostaną odprawione o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.
  5. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
  6. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Anety Pepek, Małgorzaty Sobczyk, Moniki Kiełkowskiej, Iwony Brudny, Wioletty Gąsior, Bogusławy Buchajczuk z ul. Partyzantów.