Ogłoszenia Parafialne od 19 V 24 r.  do   02 VI 2024 r.

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO– 19.05.2024 r.

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę kopertową na cele remontowo-inwestycyjne naszej Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii.
  2. Zapraszam dziś o 15.00 na nabożeństwo majowe przy kapliczce na ul. Szkolnej, a za tydzień na ul. Ligonia.
  3. Dziś publicznie odmawiając hymn: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając pozostałe warunki można uzyskać odpust zupełny.
  4. W tym tygodniu przeżywamy Tydzień modlitw za Powołanych do Małżeństwa. Módlmy się więc za narzeczonych i małżonków.
  5. Od poniedziałku w liturgii rozpoczyna się okres zwykły.
  6. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywali:
  • w poniedziałek - Drugi Dzień Zielonych Świątek – to Święto NMP Matki Kościoła, a także Misyjny Dzień Chorych – tego dnia będą dwie msze święte o godz. 7.00 i 17.00,
  • we wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena - kapłana i męczennika,
  • w środę wspomnienie św. Rity z Casci,
  • w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  • w piątek Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  2. W niedzielę przeżywamy Dzień Matki dlatego o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Matek. Serdecznie zapraszam wszystkie matki i ich dzieci.
  3. W przyszłą niedzielę przypada dzień pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Do środy można się zapisać w zakrystii na wspólny wyjazd autokarem. Wyjazd będzie o godz. 6.45. Koszt wyjazdu - 30 zł.
  4. 30 maja będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja pójdzie z kościoła ul. Kościuszki, a następnie ul. Szkolną, Floriana pod Remizę OSP. Bardzo proszę, aby tegoroczne ołtarze były przygotowane wg następującego porządku: I - obok kaplicy przedpogrzebowej - Górnicy; II - obok Państwa Borgiel - Rolnicy, III obok państwa Brzana - Rodziny dzieci I-komunijnych; IV – przy remizie - Strażacy. Proszę także, by przy stawianiu poszczególnych ołtarzy pomogli pozostali Parafianie.
  5. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
  6. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Krystyny Czech, Joanny Baros, Iwony Somerlik, Anny  Jaskółka-Goik, Patrycji Goch, Wioletty Wala z ul. Nowej i 3 Maja.

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26.05.2024 r.

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii.
  2. Dziś przeżywamy Dzień Matki. Wszystkie matki obejmijmy naszymi modlitwami.
  3. Dziś przypada dzień pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Obejmijmy ich naszymi modlitwami.
  4. Nabożeństwo majowe dziś będzie odprawione przy kapliczce na ul. Ligonia. Serdecznie zapraszam.
  5. W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Procesja pójdzie z kościoła ul.Kościuszki, a następnie ul. Szkolną, Floriana - pod Remizę OSP. Bardzo proszę, aby tegoroczne ołtarze były przygotowane wg następującego porządku: I - obok kaplicy przedpogrzebowej - Górnicy; II - obok Państwa Borgiel - Rolnicy, III obok państwa Brzana – Rodziny dzieci I-komunijnych; IV – przy remizie - Strażacy. Proszę także, by przy stawianiu poszczególnych ołtarzy pomogli pozostali Parafianie.
  6. Z procesją wyruszymy po Mszy św. o godz. 8.00, a po procesji, tj. o godz. 10.30 będzie następna Msza św. Do udziału w procesji zapraszam Wszystkich Parafian, poczty sztandarowe, dzieci po I-komunii św., dzieci do sypania kwiatów, mężczyzn do niesienia baldachimu, ministrantów, Dzieci Maryi. Chciejmy udekorować nasze domy nie tylko na trasie procesji, ale również w całej naszej parafii. Niech te dekoracje zostaną przez całą oktawę Bożego Ciała. Niech będą świadectwem naszej wiary i miłości Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W trakcie procesji śpiewamy pieśni, dlatego nie zapomnijmy zabrać ze sobą Skarbców.
  7. Od piątku, aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem w ramach oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam.
  8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Serdecznie zapraszam.
  9. W sobotę przypada Dzień Dziecka. Obejmijmy wszystkie dzieci naszymi modlitwami.
  10. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
  11. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Michaliny Marszołek, Urszuli Niemczyk, Beaty Miłkowskiej, Marzeny Hanzlik, Bożeny Rybak, Anny Hejnoł z ul. 3 Maja.