8 XII 2017 r.

8 GRUDNIA  2017 r.

Wspólnota Dzieci Maryi w naszej parafii została założona przez siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny w latach osiemdziesiątych  dwudziestego wieku. Siostry prowadziły kronikę, która niestety zaginęła.
            Dziękujemy Panu Bogu i prosimy o wiele łask, dla wszystkich sióstr i animatorek, które troszczyły się o rozwój i działalność naszej wspólnoty.

Dziś podczas mszy świętej powiększyła się ona  o pięcioro osób i liczy 30-cioro dzieci.  Mamy nadzieję, że nowi członkowie będą się u nas czuć jak w rodzinie.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w formowaniu grupy. Wam drodzy uczestnicy spotkań, za to, że jesteście i chcecie uczestniczyć w naszych czwartkowych spotkaniach, na których mamy możliwość lepiej się poznać oraz odkrywać tajemnice naszej wiary i bardziej pokochać Maryję i jej Syna.

Pamiętajmy, że oddaliśmy się w „niewolę” Maryi, która chce być twoją i moją MAMĄ. Niechaj poprowadzi nas przez życie.

Podczas homilii Ksiądz Proboszcz powiedział do nas, że być Dzieckiem Maryi to być okrytym pancerzem Matki Bożej. To Jej cudowny medalik noszony przez nas codziennie nie tylko od święta będzie świadectwem naszej wiary w opiekę Maryi.
          Prośmy, za wstawiennictwem naszej najlepszej Mamy  o odwagę, byśmy naszą postawą mogli codziennie pokazywać światu Jezusa. A także o wytrwałość w służbie, i entuzjazm płynący z czystego sumienia i dobrych intencji.