Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej z Szensztatu

"Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu

To duszpasterska inicjatywa Ruchu Szensztackiego, która jest jedną z wielu form nowej ewangelizacji. Apostolat zrodził się w Brazylii w 1950 roku z potrzeby serca Sługi Bożego Jana Luiza Pozzobona, ojca rodziny i diakona. Inspirowany duchowością Ruchu Szensztackiego oraz nauczaniem jego założyciela Ojca Józefa Kentenicha, pragnął ożywić religijne życie parafii oraz rodzin zwłaszcza przez kontakt z szensztackim sanktuarium.

Matka Boża w Pielgrzymującym Sanktuarium /obraz w kształcie kapliczki /, raz w miesiącu nawiedza domy w kręgu 10-15 rodzin, pozostając w nich przez kilka dni. Jej obecność, jako Matki i Wychowawczyni zachęca do wspólnej modlitwy, wyciszenia sporów, waśni, nieporozumień, znalezienia czasu dla siebie, rodziny, znajomych, oraz naśladowania Jej postawy i odkrywania Boga w codziennym życiu.

Apostolat znany jest na całym świecie, miliony rodzin przyjmują Maryję w swoich domach.   W Polsce istnieje ponad 2 tysiące kręgów, które działają w 32 diecezjach, w 470 parafiach...." W naszej Parafii pierwszy krąg powstał w sierpniu 2019 r. Osobą kordynującą jest pani Joanna Kiełkowska- tel. 660-492- 085.

Strona internetowa: www.szensztat.pl