Ogłoszenia Parafialne od 25 IX  do  09 X 2022 r.

NIEDZIELA - 25.09.2022 r.

UROCZYSTOŚĆ   ODPUSTOWA   KU   CZCI  ŚW.  MICHAŁA  ARCHANIOŁA - patrona Parafii

1. Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła – patrona naszej Słowo Boże głosi ks. prof. dr hab. Ireneusz Celary - prof. Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach. Serdecznie witam wszystkich Parafian, wszystkich przybyłych Gości i zapraszam do wspólnej modlitwy.
  2. Bóg zapłać - za przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o wystrój naszego cmentarza, ogrodu, placu przy probostwie, za wszelkie wykonane prace. Dziękuję za złożoną dziś ofiarę materialną. Za tydzień kolekta na WŚSD.
  3. Zapraszam dziś na Nieszpory odpustowe połączone z modlitwą do św. Michała Archanioła o godz. 15.00.
  4. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

-    we wtorek  wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana,

-    w środę św. Wacława, męczennika,

-    w czwartek uroczystość Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

-   w piątek wspomnienie św. Hieronima,

-   w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

1. W poniedziałek o 16.15 różaniec i modlitwa na cmentarzu za ++ Parafian.
  2. W środę o godz. 18.15 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik - nadzwyczajny miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe będziemy odprawiali w sobotę o 16.30, w niedzielę o godz. 15.00, we wtorek o 7.30, a w pozostałe dni o 17.30. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie różańcowym będą otrzymywały obrazki.
  4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po nim spotkanie członków Róż Różańcowych w salkach. Serdecznie zapraszam.
  5. Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.

10. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Izabeli Tkocz, Beaty Ziebura, Iwony Sputek, Urszuli Goraus, Beata Kamińskiej,             Katarzyny Podeszwa z ul. Zwycięstwa.

XXVII   NIEDZIELA   ZWYKŁA – 02.10.2022 r.

1. Bóg zapłać - za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii oraz za dzisiejszą ofiarę  na potrzeby WŚSD w Katowicach.

1. Trwa miesiąc październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy w niedzielę o godz. 15.00, w sobotę o 16.30, we wtorek o 7.30, a w pozostałe dni o 17.30.

1. W liturgii nowego tygodnia przeżywamy:

- we wtorek - wsp. św. Franciszka z Asyżu,

- w środę - wsp. św. Faustyny Kowalskiej,

-  w piątek - wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

1. W poniedziałek i środę w godz. od 8.00 do 10.00 oraz po różańcu, będzie można rezerwować intencje mszalne „za żywych”, a więc z okazji urodzin, jubileuszy itp., na rok 2023. Intencje za zmarłych będą przyjmowane w terminie późniejszym.

1. Tak jak w ubiegłych latach, tak i teraz organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uzyskane w ten sposób środki będą wsparciem dla naszych misjonarzy w Zambii. Wszystkie te rzeczy można przynieść w poniedziałek i środę od 9.00 do 11.00 oraz w poniedziałek od 16.00 do 17.00. Szczegóły akcji są na ulotkach.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o uświęcenie duchowieństwa. W piątek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam.

1. W piątek od godz. 8.00 objazd chorych Parafian, których proszę zgłosić w zakrystii.

1. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów klas IV-VI w czwartek od 16.00. Dla dzieci po I i wczesnej Komunii św. w piątek od godz. 16.00. Dla klasy VIII i młodzieży w piątek po różańcu. Okazja do spowiedzi św. jest także przed każdą Mszą św.

1. Msza św. młodzieżowa będzie odprawiona w piątek o godz. 18.30. Serdecznie zapraszam całą młodzież naszej Parafii.

1. Zachęcam do nabycia i  lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.

11.Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Małgorzaty Borgiel, Anny Borgiel, Sylwii Mańkowskiej, Bożeny Kuś, Agnieszki Goyke, Anny Gogol z ul. Zwycięstwa i Kościuszki.