Ogłoszenia Duszpasterskie

                         

                                   NIEDZIELA – 22.11.2020 r.

                  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

 

 1. Bóg zapłać - za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii - posprzątanie. Dziękuję również za dzisiejszą kolektę na potrzeby archidiecezji.

 

 1. Z racji dzisiejszej uroczystości można zyskać odpust zupełny odmawiając Akt poświecenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

 

 1. Dziś o godzinie 15.00 dodatkowa Msza św. recytowana w intencji chorych Parafian i chorych księży.

 

 1. W czwartek 26 listopada zostanie odprawiona Msza św. w intencji ministrantów, kandydatów i ich rodzin. Zapraszam na nią wszystkich ministrantów oraz rodziców kandydatów. W trakcie Mszy św. kandydaci zostaną ustanowieni ministrantami.

 

 1. Od przyszłej niedzieli, tj. 29 listopada br. rozpoczynamy Adwent - czas naszego przygotowania na przyjście Pana. Chciejmy ten okres duchowo dobrze przeżyć. Roraty będą odprawiane we wtorek o godz. 7.00, a w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. W związku z trwającą pandemią roraty w tym roku będą inaczej wyglądały. Zapraszam wszystkie dzieci do wykonania lampionów i podpisania ich imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania oraz przyniesieniem ich do kościoła. Będą stanowiły dekorację adwentową w naszej świątyni. Kiedy będą odprawiane msze św. kolędowe wówczas dzieci otrzymają je z powrotem wraz z nagrodą. Zapraszam już dziś wszystkie dzieci do uczestniczenia w roratach dzięki transmisji internetowej z naszego kościoła. W ich trakcie będą podawane zadania, pytania, a odpowiedzi będzie można przesyłać drogą internetową. Dzieci, które zostaną wylosowane będą zapraszane następnego dnia do przyjścia na roraty do kościoła i odebrania nagród.

 

 1. Już dziś zachęcam wszystkie dzieci i rodziny do wykonywania stajenek bożonarodzeniowych. Przed świętami poproszę o przyniesienie ich do kościoła, a następnie odbędzie się parafialne głosowanie na najładniejsze stajenki. Autorzy zostaną nagrodzeni.

 

 1. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w zakrystii opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

 1. I niedziela Adwentu jest Niedzielą Trzeźwości. Na bocznym ołtarzu w przyszłą niedzielę będzie wyłożona Księga Trzeźwości, do której wpisujmy nasze adwentowe postanowienia trzeźwościowe.

 

 1. Zachęcam do zakupienia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego, a dzieci Małego Gościa Niedzielnego.
 2. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Anny Borgiel, Małgorzaty Borgiel, Sylwii Mańkowskiej, Bożeny Kuś, Agnieszki Goyke, Katarzyny Witoszek-Fojcik z ul. Zwycięstwa i Kościuszki.         

 

                                                                            

                                 

                                   NIEDZIELA – 29.11.2020r.

 

                              I   NIEDZIELA   ADWENTU 

 

 1. Bóg zapłać - za złożoną ofiarę na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zebrana ofiara na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Słowa podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielną liturgię, a także na rozpoczynający się dziś Adwent.
 2. Dziś I niedziela Adwentu, która jest również niedzielą trzeźwości. O godz. 15.00 dodatkowa Msza św. recytowana w intencji Parafian. Na bocznym ołtarzu jest wyłożona Księga Trzeźwości, do której wpisujmy nasze adwentowe postanowienia trzeźwościowe.
 3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Adwent - czas naszego przygotowania na przyjście Pana. Chciejmy go duchowo dobrze przeżyć. Roraty będą odprawiane we wtorek o godz. 7.00, a w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. W związku z trwającą pandemią roraty w tym roku będą inaczej wyglądały. Zapraszam wszystkie dzieci do wykonania lampionów i podpisania ich imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania oraz przyniesieniem ich do kościoła. Będą stanowiły dekorację adwentową w naszej świątyni. Kiedy będą odprawiane msze św. kolędowe wówczas dzieci otrzymają je z powrotem wraz z nagrodą. Zapraszam już dziś wszystkie dzieci do uczestniczenia w roratach dzięki transmisji internetowej z naszego kościoła. W ich trakcie będą podawane zadania, pytania, a odpowiedzi będzie można przesyłać drogą internetową. Dzieci, które zostaną wylosowane będą zapraszane następnego dnia do przyjścia na roraty do kościoła i odebrania nagród.
 4. Już dziś zachęcam wszystkie dzieci i rodziny do wspólnego wykonywania stajenek bożonarodzeniowych. Przed świętami poproszę o przyniesienie ich do kościoła, a następnie odbędzie się parafialne głosowanie na najładniejsze stajenki. Autorzy zostaną nagrodzeni.
 5. Od I niedzieli Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, którego hasłem są słowa: ”Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jego celem jest zaproszenie wszystkich wiernych do bardziej świadomego udziału w Eucharystii.
 6. W piątek - 4 grudnia, wspominamy św. Barbarę patronkę górników. Z tej racji zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00, która będzie odprawiona w intencji górników, górników - którzy ulegli wypadkom w pracy, emerytowanych górników, rencistów, zmarłych górników i ich rodzin. Proszę górników, aby przybyli w strojach galowych i zapraszam poczty sztandarowe. Podczas Mszy św. zostanie zebrana specjalna kolekta na odnowienie starego sztandaru górniczego.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów klas IV-VII w czwartek od 16.00. Dla klas VIII, młodzieży i dorosłych w piątek od 16.00. Okazja do spowiedzi św. jest także codziennie przed każdą Mszą św.
 8. W czwartek o 7.00 Msza św. i nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o uświęcenie duchowieństwa. W piątek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do NSPJ. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. W I piątek miesiąca nie będzie objazdu chorych. Będzie dopiero w piątek 18 XII o godz. 8.30.
 10. Zachęcam do zakupienia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego.
 11. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - duża świeca w cenie 12 zł, a mała 5 zł. Można również kupić opłatki wigilijne, które są pakowane - 3 duże i 2 małe w jednym opakowaniu. Ich cena to dobrowolna ofiara.
 12. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym roku i na początku nowego roku: 1 XII wtorek – o godz. 7.00, 22 XII - wtorek o godz. 07.00, 25 XII - I święto BN o godz. 08.00, 26 XII - II święto BN o godz. 07.00 i 11.00, 27 XII - niedziela o godz. 7.00.
 13. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Edyty Paliczka, Anny Struskiej, Marceliny Skrobek, Ilony Bogocz, Bernadety Zbaniuszek, Eweliny Trybuś z ul. Kościuszki.
Zapamiętaj mnie (90 dni)