Ogłoszenia PArafialne od 19 VI  do  03 VII 2022 r.

NIEDZIELA  –  19.06.2022 r. – XII  Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na cele remontowo – inwestycyjne Parafii. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii.
  2. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na nabożeństwo eucharystyczne i procesję z Najświętszym Sakramentem.
  3. Jeszcze raz pragnę wszystkim podziękować za udział w tegorocznej procesji Bożego Ciała. Dziękuję osobom, które przygotowały poszczególne ołtarze, które przyozdobiły swoje domy, wszystkim uczestniczącym w procesji, pocztom sztandarowym, dzieciom I-komunijnym i sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej, służbom porządkowym, prowadzącym śpiew, panom niosącym baldachim.
  4. Dziś od godz. 14.30 w ogrodzie farskim przy kościele św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach odbędzie się Rodzinny Festyn Charytatywny z przyjaciółmi z Ukrainy. Szczegóły znajdują się na plakacie. Serdecznie zapraszam.
  5. Od poniedziałku do piątku po Mszach św. będziemy odprawiali nabożeństwo eucharystyczne połączone z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszam, także ministrantów, dzieci I- komunijne i dzieci sypiące kwiatki.
  6. W czwartek przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. To także Dzień Ojca. Na mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich ojców z racji ich święta oraz dzieci i młodzież w związku z zakończeniem roku szkolno-katechetycznego.
  7. W czwartek po procesji zbiórka wszystkich ministrantów.
  8. W piątek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 7.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Parafian. Zaś po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  9. W sobotę przypada Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, dlatego wszystkich czcicieli MB zapraszam na mszę św. o godz. 8.00 w ich intencji.
  10. W przyszłą niedzielę nasza Parafia będzie przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma odpustowa w intencji żywych i zmarłych Parafian będzie odprawiona o godz. 11.00. Do udziału zapraszam wszystkich Parafian, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatków. Słowo Boże wygłosi ks. dr Krzysztof Sosna - diecezjalny wizytator katechetyczny.
  11. W czasie wakacji msze św. w tygodniu będą odprawiane wg następującego porządku: od poniedziałku do środy o 7.00, a od czwartku do soboty o 17.00. W tym okresie kancelaria parafialna będzie czynna: poniedz.: 7.30-8.00, a w czwartek: 17.45-18.30.
  12. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
  13. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Renaty Dziewirz, Mirosławy Grabka, Katarzyny Wijata, Dagmary Bożek, Anny Paraluk, Agnieszki Hap z ul. Partyzantów.

NIEDZIELA  –  26 VI 2022 r.

Odpust Parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

1. Dziś nasza Parafia przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci NSPJ. Słowo Boże głosi ks. dr Krzysztof Sosna – diecezjalny wizytator katechetyczny. Serdecznie witam na niej wszystkich Parafian oraz Gości i zapraszam do wspólnej modlitwy.

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę odpustową. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. Dziękuję tym wszystkim, którzy dbają o wygląd naszego cmentarza oraz tym, którzy przez cały okres oktawy Bożego Ciała - aż do dnia dzisiejszego, mają przyozdobione domy emblematami religijnymi.

1. Zapraszam dziś o 15.00 na uroczyste nieszpory odpustowe.

1. W czasie wakacji, tj. od jutra msze św. w tygodniu będą odprawiane wg następującego porządku: od pon. do środy o 7.00, a od czwartku do soboty o 17.00. Kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek: 7.30-8.00 , a w czwartek: 17.45-18.30.

1. W środę przeżywamy uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawione o 7.00 i 17.00. O godz. 7.00 Msza św. będzie w intencji Parafian. Serdecznie zapraszam.

1. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

1. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 16.00, a także pół godziny przed każdą Mszą św.

1. W piątek od godz. 8.00 objazd chorych i starszych Parafian z posługa sakramentalną, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

1. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
  2. Do sprzatania kościoła zapraszam rodziny: Krystyny Nowak, Lucyny MAsłowskiej, Agnieszki SZewczyk, Brygidy Domin, Bożeny Pisarek, Anety Goraus z ul. Partyzantów.