Ogłoszenia Duszpasterskie

                         Ogłoszenia Parafialne od 12 III 23  do  26 III 2023 r.

                                                                                    

                                               

                                                                                                           

                                                                           III  Niedziela Wielkiego  Postu - 12.03.2023 r.

                                                                                              

 

 1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta kopertowa przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej Parafii.
 2. Dziękuję także wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielną liturgię.
 3. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszam.
 4. Trwa Nowenna do Św. Józefa.
 5. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiona w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00, Zalecki za zmarłych będą odczytywane podczas Drogi Krzyżowej w piątek. Można je składać w zakrystii.
 6. W czwartek podczas Mszy św. zostaną poświęcone skarbczyki dzieci przygotowujących się do wczesnej i I- Komunii św. Po Drodze Krzyżowej w kościele będzie spotkanie dla ich rodziców. Serdecznie wszystkich zapraszam.
 7. W piątek przeżywamy III piątek miesiąca. O godz. 17.00 Msza św., o po niej Droga Krzyżowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszam.
 8. W tym roku rekolekcji parafialnych w Wielkim Poście nie będzie. Jako Parafia będziemy przeżywali misje w dniach od 28 maja do 4 czerwca. Rekolekcje szkolne też będą odbywały się w trakcie misji. Naszymi misjonarzami będą ojcowie redemptoryści. Zarówno misje, jak i misjonarzy obejmijmy naszymi modlitwami.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich rzemieślników, imienników św. Józefa, ojców, członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Serdecznie Zapraszam. Liturgiczne obchody uroczystości św. Józefa będą w tym roku przeżywane w poniedziałek 20 marca, bowiem 19 marca przypada niedziela Wielkiego Postu, która w liturgii ma pierwszeństwo.
 10. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego.
 11. W zakrystii są do nabycia wielkanocne paschaliki Caritas w cenie 10 zł. 
 12. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Sandry Śliwa, Joanny Plesińskiej, Jolanty Krypczyk, Urszuli Caniboł, Anety Antończyk, Justyny Michalskiej z ul. Łącznej.                    

                                                                                          

 

                                                                         IV  Niedziela Wielkiego Postu –  19.03.2023 r.

 

 

 1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę kopertową przeznaczoną na cele remontowe i inwestycyjne naszej Parafii.
 2. Dziękuję także wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielną liturgię.
 3. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszam.
 4. W poniedziałek przeżywamy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona m.in.: ojców, stolarzy, dobrej śmierci, opiekuna Kościoła, która w tym roku została przeniesiona z niedzieli na poniedziałek, bo w kalendarzu liturgicznym pierwszeństwo mają niedziele Wielkiego Postu.
 5. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiona w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00, a dla dorosłych i młodzieży w piątek o 17.30. Zalecki za zmarłych będą odczytywane podczas Drogi Krzyżowej. Można je składać w zakrystii.
 6. W piątek będzie organizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00 w kościele w Studzionce. Jedna z tras będzie prowadziła przez Krzyżowice. Dlatego od godz. 21.00 do 2.00 w kościele będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam.
 7. W sobotę o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji podejmujących Duchową Adopcje Dziecka Poczętego. Osoby podejmujące Duchową Adopcję Dziecka Poczętego będą mogły złożyć swoje deklaracje w czasie mszy świętych w piątek, sobotę i niedzielę.
 8. W sobotę po mszy św. o godz. 17.00 i w niedzielę po wszystkich mszach św. będzie prowadzony kiermasz charytatywny zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzyżowicach.
 9. W przyszłą niedzielę, tj. 26 marca o godz. 18.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach będzie wyświetlany film pt.: Medjugorie. To pierwszy kinowy film o fenomenie Medjugorje. Ceny biletów 20 i 15 zł do nabycia w kasie kina oraz na stronie internetowej. Serdecznie zapraszam.
 10. W zakrystii są do nabycia wielkanocne paschaliki Caritas w cenie 10 zł.
 11. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego.
 12. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Anny Rajwa, Doroty Łabińskiej, Marii Durek, Mirosławy Student, Beaty Trybała,Karoliny Sobala z ul. 3 Maja.                                                                         

                                                                                                 

                                                                                   

Zapamiętaj mnie (90 dni)