NIEDZIELA – 23.02.2020 r.

VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na potrzeby Parafii, a także za ofiarę kopertową z ubiegłej niedzieli. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna. Dziękuję także wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielną liturgię.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo - Adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem eucharystycznym o godz. 15.00. Do adoracji szczególnie zapraszam te osoby, które nie będą mogły tego uczynić ani w poniedziałek, ani we wtorek oraz wszystkich chętnych. W poniedziałek i we wtorek początek adoracji po Mszy św. o godz. 7.00. Zarówno w poniedziałek jak i we wtorek o godz. 16.30 wspólne nabożeństwo eucharystyczne, a po nim Msza św.
  3. Porządek adoracji:                                         8.00 - ul. Partyzantów;                                     9.00 - ul. Kościuszki, Szkolna i Powiewna;     10.00 - ul. Zwycięstwa;                                      11.00 - ul. Powstańców i Korfantego;                12.00 - ul. Bema;                                         13.00 - ul. Nowa, Pniówek, Łączna;                 14.00 -   3-go Maja, Kościelniok;                   15.00 – dzieci (w pon. prowadzą uczniowie kl. IV-VIII, a we wtorek - z przedszkola i  kl. I-III );                     16.00 - ul. Ligonia, Orla, Ekologiczna, młodzież  i pracujący.
  1. W środę przeżywamy Środę Popielcową. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Obrzęd posypania głów popiołem będzie w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00.
  2. W Środę Popielcową obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post oprócz powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych polega na ograniczeniu ilości spożywanych pokarmów do jednego posiłku do syta i obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 r. życia, a nie skończyli 60 lat. Pamiętajmy także, że w Wielkim Poście obowiązuje powstrzymanie się od zabaw.
  3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do abstynencji od napojów alkoholowych. Swoje postanowienia można wpisywać do Księgi Trzeźwości, która leży na bocznym ołtarzu.
  4. W Wielkim Poście zachęcam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, połączonych z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00, a dla dorosłych i młodzieży w piątek o 17.30. Gorzkie Żale będą w niedzielę o godz. 14.45. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Rafał Mucha - wikary w Parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach. Zalecki za zmarłych będą odczytywane podczas Drogi Krzyżowej. Można je składać w zakrystii.
  5. W czwartek 27 lutego swoje urodziny obchodzi ks. Andrzej Bartoszek. W Jego intencji będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.
  6. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 29 marca, a rekolekcje szkolne w poniedziałek 30 marca br. Poprowadzi je ks. Marek Bernacki proboszcz Parafii św. Antoniego w Rybniku. Chciejmy rekolekcje i rekolekcjonistę objąć naszymi modlitwami.
  7. W piątek rocznicę swoich urodzin obchodzi ks. Bp Marek Szkudło. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  8. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego.
  9. Do  sprzątania  kościoła  zapraszam  rodziny: Justyny Oślizło, Janiny Pawlas, Agaty Oślizło, Bożeny Biarda, Sylwii Somerlik, Nicolete Foldyna z ul. Szkolnej i Śląskiej.

NIEDZIELA – 01.03.2020 r.

I  Niedziela  Wielkiego  Postu

Niedziela  Trzeźwości

1. Bóg zapłać - za złożoną ofiarę tzw. jałmużnę postną. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na fundusz misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej i wielkopostnej liturgii.

1. Dziś o godz. 14.45 Gorzkie Żale. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Rafał Mucha - wikary w Parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach. Serdecznie zapraszam.

1. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiona w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00, a dla dorosłych i młodzieży w piątek o 17.30. Zalecki za zmarłych odczytywane podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.

1. W czwartek przeżywamy I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o uświęcenie duchowieństwa. Serdecznie zapraszam.

1. I piątek Wielkiego Postu to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin.; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

1. W I piątek po Drodze Krzyżowej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

1. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego.

1. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Joanny Gębarowskiej, Bożeny Żylewskiej, Eweliny Płoskonka, Heleny Płoskonka, Anety Agata, Katarzyny Maziarz z ul. Śląskiej, Jarzębinowej i Korfantego.