Ogłoszenia PArafialne od 16 I  do 30 I 2022 r.

II NIEDZIELA  ZWYKŁA - 16.01.2022 r.

1. Bóg zapłać - za złożoną ofiarę kopertową na potrzeby remontowo- inwestycyjne Parafii. Dziękuję tym wszystkich, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielną liturgię.
  2. Dziś o godz. 15.00 nieszpory niedzielne. Serdecznie zapraszam.
  3. Dobiegła końca tegoroczna nietypowa kolęda, a w zasadzie spotkania przy Chrystusowym Stole Słowa i Eucharystii. Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim Parafianom za takie poukładanie sobie czasu, aby w tych Mszach św. uczestniczyć. Dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość, za ofiarność. Ofiary materialne zostały przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Niech Boże błogosławieństwo pozostanie pośród Was.
  4. We wtorek rozpoczynamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
  5. W dniach od 18 do 20 marca br. nasza parafia będzie przeżywała wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi Ks. bp Marek Szkudło, w trakcie której będzie miało miejsce udzielenie sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
  6. W czwartek po Mszy św. w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  7. W piątek przeżywamy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Msza św. w intencji Babć i Dziadków będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa wszystkie babcie, dziadków, jak i wnuki.
  8. W piątek przeżywamy III piątek miesiąca. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwą różańcową i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszam.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 z dolnego parkingu będzie wyjazd do teatru w Cieszynie na Jasełka.
  10. Polecam wszystkim najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

11. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Beaty Miszczyk, Elżbiety Milewskiej, Pauliny Pukowiec, Janiny Frysz, Katarzyny   Ziebura, Dominiki Zmełty z ul. Ligonia i Szkolnej.

III NIEDZIELA  ZWYKŁA - 23.01.2022 r.

NIEDZIELA  SŁOWA  BOŻEGO

1. Bóg zapłać - za złożoną ofiarę na potrzeby Parafii. Dziękuję tym wszystkich, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielną liturgię.
  2. Przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Niech to Słowo zapisane na kartach Pisma Świętego będzie dla nas Słowem Życia. Dlatego regularnie sięgajmy po karty Pisma Świętego, aby poznawać to co Bóg do nas mówi. Dziś po każdej Mszy św. młodzież z naszej parafialnej wspólnoty Ruchu Światło-Życie przygotowała krótkie wersy z Pisma Świętego, które wychodząc z kościoła możemy od nich zabrać jako Boże wskazówki dla nas. Bóg zapłać naszej Oazie za tę inicjatywę i jej przeprowadzenie.
  3. We wtorek przeżywamy Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, którym kończymy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
  4. Intencje wolne w najbliższym czasie:25 I-wtorek godz. 7.00;01 lutego-wtorek godz. 7.00, 02 lutego-środa-godz.7.00;8 lutego- wtorek godz. 7.00;16 lutego- środa godz.7.00;21.22,23 lutego godz. 7.00.
  5. Papież Franciszek ogłosił Synod, który zmienia całkowicie dotychczasowe formuły Synodu. Z jednorazowego wydarzenia przemienia się w proces podzielony na następujące po sobie etapy: lokalny, kontynentalny i powszechny w Rzymie. Chodzi o to, by w jak największym stopniu zaangażować w „tę drogę rozeznawania” cały Lud Boży. Kluczowe słowa Synodu są następujące: słuchanie i dialog w jedności i pod kierownictwem samego Jezusa Chrystusa. Cel: lepsze rozeznanie, na czym powinna polegać nasza chrześcijańska misja w świecie. Aktualnie trwa etap parafialno-diecezjalny. Dlatego przy wyjściu z kościoła w koszyczku znajdują się kartki z pytaniami, nad którymi warto się pochylić i udzielić odpowiedzi. Dobrze by było, gdyby na nie mogły także odpowiedzieć osoby, które maja sporadyczny kontakt z kościołem , albo nawet osoby obojętne religijnie, czy nawet nasi sąsiedzi ewangelicy. Anonimowo napisane odpowiedzi prosiłbym przynieść w przyszła niedzielę do kościoła i przy kracie będzie skrzynka do której proszę odpowiedzi wrzucić. W następnym etapie członkowie Synodu na etapie naszego dekanatu będą nad nimi się pochylali, by potem przesłać je do Katowic.
  6. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego nr. Gościa Niedzielnego.
  7. Do sprzątania  kościoła  zapraszam  rodziny: Dominiki Kukla, Marceliny Zbaniuszek, Anny Wróż, Eweliny Mol, Eweliny Huninik, Danuty Wala z ul. Szkolnej.