NIEDZIELA – 29.03.2020 r.

V  Niedziela  Wielkiego  Postu

1. Bóg zapłać  tym, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielną liturgię .
  2. Dziękuję tym osobom, którzy uczynili wszystko, aby od dziś można było transmitować Mszę św. z naszego kościoła.
  3. Dziekuję tym, którzy składaja ofiary na rzecz naszej Parafii drogę internetową- przelewem bankowym. Dziekuje wszystkim, którzy przynoszą lub przesyłaja stypendia mszalne.
  4. Od dziś rozpoczynamy II część Wielkiego Postu mającą charakter pasyjny. Dlatego zasłaniamy krzyże.
  5. Od dziś rozpoczynamy transmisję na żywo Mszy św. z naszego kościoła, według porządku nabożeństw. Na pasku na górze jest zakładka: "TRANSMISJA". Należy w nią wejść. Pojawia się okienko z widokiem na nasz kościół. Klikamy na strzałkę. Gdyby nie było połączenia klikamy ponownie, albo poniżej : "Obejrzyj w Youtube". Transmisja ma aktualnie opóźnienie ok. 1,5-2 min. w stosunku do rzeczywistości. Komunię św. przyjmujmy duchowo.
  6. W związku ze stanem epidemicznym rekolekcje szkolne i parafialne są odwołane. Odwołane są również nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W 2021 r. będziemy przeżywali misje parafialne.
  7. Z tej samej przyczyny Redakcja „Gościa Niedzielnego” zawiesiła kolportaż tygodnika przez Parafię. „Gość Niedzielny” jest dostępny w kioskach, na stacjach benzynowych, przez internet.
  8. Od poniedziałku do soboty o godz. 16.00 adoracja Najswiętszego Sakramentu.
  9. W czwartek przeżywamy I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 i nabożeństwo - będą sprawowane w intencji o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o uświęcenie duchowieństwa. Serdecznie zapraszam.
  10. Spowiedź św. jest

a. telefoniczne umowienie się z księdzem - ustalenie godziny i miejsca spowiedzi- tel.: 32- 472-36-77    lub

b.  druga możliwość- przygotowanie się: uczynienie rachunku sumienia, wzbudzenie doskonałego żalu za grzechy, wzbudzenie pragnienia wyspowiadania się, podjęcie postanowienia poprawy. w ten sposób uzyska się rozgrzeszenie, ale kiedy ustanie czas epidemii i będzie możliwa normalna spowiedź, to trzeba z niej skorzystać.

11. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji członków Róż Różańcowych, kręgów Pielgrzymującej MB z Szensztatu oraz starszych i chorych Parafian. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Serdecznie zapraszam.
  12. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w domu o godz. 20.30. Módlmy się o ustanie epidemii, o zdrowie dla zarażonych koronawirusem, o Boże błogosławieństwo i siły dla pracowników służby zdrowia oraz walczących z wirusem, a dla zmarłych z powodu koronawirusa o Boże Miłosierdzie. Modlitwę zakończmy Apelem Jasnogórskim o 21.00.
  13. W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Palmową. Obrzęd poświęcenia palm będzie w trakcie każdej Mszy św.