NIEDZIELA – 27.09.2020 r.

XXVI  Niedziela  zwykła

ODPUST  KU  CZCI  ŚW.  MICHAŁA  ARCHANIOŁA

1. Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła – patrona naszej Słowo Boże głosi ks. dr Tomasz Kusz.

Serdecznie witam wszystkich Parafian, wszystkich przybyłych Gości i zapraszam do wspólnej modlitwy.

1. Bóg zapłać - za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii - posprzątanie i udekorowanie kwiatami. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o wystrój naszego cmentarza, ogrodu, placu przy probostwie, za wszelkie wykonane prace. Dziękuję za złożoną dziś ofiarę materialną.
  2. Zapraszam dziś na Nieszpory odpustowe połączone z modlitwą do św. Michała Archanioła o godz. 15.00.
  3. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

-    w poniedziałek wspomnienie św. Wacława,

-    we wtorek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

-    w środę wspomnienie św. Hieronima,

-    w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

-    w piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

1. W poniedziałek o 16.15 różaniec i modlitwa na cmentarzu za ++ Parafian.
  2. W poniedziałek o godz. 17.45 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kancelaria tego dnia nie będzie czynna.
  3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik - nadzwyczajny miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe będziemy odprawiali w sobotę o 16.30, w niedzielę o godz. 15.00, we wtorek o 7.30, a w pozostałe dni o 17.30.
  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o uświęcenie duchowieństwa. W piątek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po nim spotkanie członków Róż Różańcowych i Kręgów MB Szensztackiej w salce. Serdecznie zapraszam.
  5. W czwartek podczas Mszy św. szkolnej będzie poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po niej spotkanie dla rodziców w salce.
  6. W piątek od godz. 8.00 objazd chorych Parafian, których proszę zgłosić w zakrystii.
  7. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów klas IV-VII w czwartek od 16.00. Dla klas VIII, młodzieży i dorosłych w piątek od 16.00, a także przed każdą Mszą św.
  8. Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
  9. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Joanny Baros, Iwony Somerlik, Anny Jaskółka-Goik, Patrycji Goch, Janiny Kuś i Anny Wala z ul. Nowej i 3 Maja.

NIEDZIELA – 04.10.2020r.

XXVI Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać - za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii oraz za dzisiejszą ofiarę na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

1. Trwa miesiąc październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy w niedzielę o godz. 15.00, w sobotę o 16.30, we wtorek o 7.30, a w pozostałe dni o 17.30.

1. W poniedziałek wspominamy św. s. Faustynę Kowalską, a w środę przeżywamy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

1. W poniedziałek i czwartek w godz. od 8.00 do 10.00 oraz po różańcu, będzie można rezerwować intencje mszalne za żywych, a więc z okazji urodzin, jubileuszy itp., na rok 2021. Intencje za zmarłych będą przyjmowane w terminie późniejszym.

1. W sobotę o godz. 9.00 w salce spotkanie członków i sympatyków Ruchu Światło-Życie. Serdecznie zapraszam.

1. Zachęcam do nabycia i  lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.

7. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Wioletty Wala, Michaliny Marszołek, Urszuli Niemczyk, Beaty Miłkowskiej,                              Marzeny Hanzlik, Bożeny Rybak z ul. 3-go Maja.