NIEDZIELA – 06.06.2021 r.

X  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. Dziękuję za kwiaty przyniesione do kościoła w Boże Ciało.

1. Zapraszam dziś o godz. 15.00 na nabożeństwo eucharystyczne i procesję z Najświętszym Sakramentem.

1. Pragnę jeszcze raz gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia Bożego Ciała: wszystkim Parafianom, dzieciom  I-komunijnym, dzieciom sypiącym kwiatki, pani Katechetce, służbie liturgicznej, panu kościelnemu, osobom jemu pomagającym, prowadzącym śpiew, pocztom sztandarowym, wszystkim, którzy wykonali ołtarze, którzy przystroili swoje domy, policji i straży pożarnej za pilnowanie porządku. Dziękuje wszystkim, którzy poprzez swoją modlitwę, śpiew i postawę publicznie oddali cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

1. Na nabożeństwa eucharystyczne i procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła zapraszam codziennie, aż do piątku włącznie po Mszach św. Zapraszam także dzieci do sypania kwiatków.

1. W piątek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 7.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Parafian. Zaś po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

1. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godz. 8.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

1. W przyszłą niedzielę nasza Parafia będzie przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma odpustowa w intencji żywych i zmarłych Parafian będzie odprawiona o godz. 11.00. Do udziału zapraszam Wszystkich Parafian, poczty sztandarowe, panów do niesienia baldachimu, dzieci I-komunijne, dzieci do sypania kwiatków. Słowo Boże wygłosi ks. Krzysztof Zimończyk-sercanin.

1. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.

1. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Justyny Michalskiej, Ewy Rajwa, Anny Rajwa, Doroty Łabińskiej, Marii Durek, Mirosławy Student z ul. Łącznej i 3 Maja.

NIEDZIELA – 13.06.2021r.

ODPUST  PARAFIALNY KU CZCI  NAJŚWIETSZEGO  SERCA  PANA  JEZUSA

1. Dziś nasza Parafia przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci NSPJ. Słowo Boże głosi ks. Krzysztof Zimończyk-sercanin. Serdecznie witam na niej wszystkich Parafian oraz Gości i zapraszam do wspólnej modlitwy.

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę odpustową. W przyszłą niedzielę kolekta III niedzieli miesiąca-przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne naszej Parafii. Dziękuję tym, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. Dziękuję tym wszystkim, którzy dbają o wygląd naszego cmentarza oraz tym, którzy przez cały okres oktawy Bożego Ciała - aż do dnia dzisiejszego, mają przyozdobione domy emblematami religijnymi.

1. Dziś przypada także dzień fatimski. Dlatego na godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie - modlitwę różańcową i procesję wokół kościoła. Wyjątkowo nie będzie nieszporów odpustowych.

1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Na godz. 18.00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Mszę św., modlitwę różańcową i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

1. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
  2. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Weroniki Masłowskiej, Beaty Trybała, Karoliny Sobala, Hanny Kurpanik, Haliny Zielonka, Iwony Lazar z ul. Powstańców i 3 Maja.