Ogłoszenia PArafialne od 12 IX do 26 IX 2021 r.

XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA-12.09.2021 R.

UROCZYSTOŚĆ  MB  PIEKARSKIEJ

Beatyfikacja kard. STEFANA WYSZYŃSKIEGO  i M.Róży Czackiej

1. Bóg zapłać - za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii - posprzątanie i udekorowanie kwiatami,

-  za dzisiejszą ofiarę  na pokrycie kosztów zakupu opału dla parafii oraz za ofiary, które zostaną złożone po Mszy św. jako pomoc materialna dla cierpiącego ludu afgańskiego.

1. Zapraszam na Nieszpory odpustowe do Golasowic i Boryni na godz. 15.00.

1. Dziś Kościół w Polsce przeżywa uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Dziękujmy Panu Bogu za dar ich życia i posługi, a przez ich wstawiennictwo polecajmy cała naszą Ojczyznę i Kościół.

1. W poniedziałek przypada kolejny dzień fatimski. Msza św. połączona z modlitwą różańcową i procesją ze świecami będzie odprawiona o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam.

1. Zużyty sprzęt RTV, AGD i elektroniczny można składać w poniedziałek w godzinach 9.00-11.00 oraz od 16.00-17.00 i w środę od 9.00 do 11.00 w salce. Uzyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na pomoc polskim misjonarzom.

1. We wtorek przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Podczas Mszy św. będzie można poświęcić krzyże.

1. W środę przypada wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej, w czwartek św. męczenników Korneliusza - papieża i Cypriana - biskupa, a w sobotę święto św. Stanisława Kostki -patrona młodzieży. Msza św. w intencji młodzieży będzie odprawiona w następny piątek, tj. 24 IX o godz. 18.00. Już dziś na tę Mszę św. zapraszam całą młodzież naszej Parafii, a nie tylko tych, którzy przygotowują się do bierzmowania.

1. W czwartek po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

1. W piątek przeżywamy III piątek miesiąca. Msza św. połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwą różańcową i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem będzie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam

1. Odpust parafialny będziemy przeżywali w niedzielę 26 września. Kazania odpustowe wygłosi o. Grzegorz Jaroszewski- redemptorysta.

1. Zachęcam do nabycia i  lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
  2. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Iwony Somerlik, Anny Jaskółka-Goik, Patrycji Goch, Anny Wala, Wioletty Wala, Michaliny Marszołek z ul. Nowej i 3 Maja.

XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA-19.09.2021 R.

1. Bóg zapłać:
    • za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii,
    • za dzisiejszą ofiarę na Wydział Teologiczny UŚl. w Katowicach,
    • za ofiarę ubiegłej niedzieli na pokrycie kosztów zakupu opału dla parafii.

Za tydzień kolekta odpustowa.

1. Zapraszam na Nieszpory odpustowe do Pawłowic – Parafia na Osiedlu na godz. 16.30.

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nowenne niedziel przed uroczystością beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana MAchy.
  2. Od poniedziałku rozpoczynamy nowennę do św. Michała Archanioła.
  3. We wtorek przypada święto św. Mateusza - apostoła i ewangelisty, a w czwartek wspomnienie św. o. Pio.
  4. W czwartek po Mszy św. spotkanie ministrantów oraz tych, którzy pragną włączyć się do grona ministranckiego.
  5. W piątek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji młodzieży. Na tę Mszę św. zapraszam całą młodzież naszej Parafii, a nie tylko tych, którzy przygotowują się do bierzmowania.
  6. W sobotę o godz. 9.00 w salce będzie pierwsze powakacyjne spotkanie Wspólnoty Oazowej. Serdecznie na nie zapraszam naszą młodzież.
  7. W niedzielę swoje imieniny będzie obchodził Ks. Abp Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim także w naszych osobistych modlitwach.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Słowo Boże będzie głosił o. Grzegorz Jaroszewski - redemptorysta. Do udziału w sumie odpustowej o godz. 11.00 zapraszam wszystkich Parafian, poczty sztandarowe, dzieci I-komunijne, dzieci do sypania kwiatków w trakcie procesji oraz panów do niesienia baldachimu.
  8. W poniedziałek 27 września o godz. 18.15 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  9. Zachęcam do nabycia i  lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
  10. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Urszuli Niemczyk, Beaty Miłkowskiej, Marzeny Hanzlik, Bożeny Rybak, Anny Hejnoł, Anny Marcol z ul. 3-go Maja.