NIEDZIELA – 05.07.2020 r.

XIV  Niedziela  zwykła

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać tym, którzy po mszy św. złożą ofiarę na rzecz pomocy poszkodowanym w wyniku powodzi na Podkarpaciu. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

1. Zapraszam dziś o 15.00 na nieszpory niedzielne.

1. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna w kościele.

1. W związku z epidemią w tym roku nie będziemy gościli pielgrzymów z Zaolzia i Cieszyna.

1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywali:

- w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej - dziewicy,

- w środę wspomnienie św. Jana z Dukli - kapłana,

- w sobotę - święto św. Benedykta - opata i patrona Europy.

1. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.

7. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Ireny Pisarek, Ewy Klepek, Izabeli Sobczak, Halina Król, Magdaleny Dragan,  Katarzyny Łabuś z ul. Partyzantów.

NIEDZIELA – 12.07.2020r.

XV Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na potrzeby Parafii. Za tydzień III niedziela miesiąca - kolekta będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne Parafii. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii.

1. Zapraszam dziś o 15.00 na nieszpory niedzielne połączone z modlitwami do św. Michała Archanioła.

1. W liturgii tego tygodnia, przeżywamy:

- w poniedziałek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

- w środę - wspomnienie św. Bonawentury,

- w czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel.

1. W poniedziałek przeżywamy dzień fatimski. Msza św., modlitwa różańcowa i procesja ze świecami będą o godz. 20.00. Serdecznie zapraszam.

1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Msza św. połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia, różańcem i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu będzie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.

1. W najbliższą sobotę , tj. 18.07, zapraszam wszystkie dzieci I-komunijne w ich strojach komunijnych na uroczystość I Komunii św. Rafała Dąbrowskiego. O godz. 12.45 spotkamy się na placu przy probostwie, a o godz. 13.00 będzie Msza św.
  2. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.

7. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Marii Abrahamczyk, Magdaleny Procek, Danuty Procek, Moniki Wieszołek, Izabeli Opiłka, Agnieszki Wala z ul. Partyzantów.