Ogłoszenia Duszpasterskie

                         Ogłoszenia Parafialne od 14 VII 24 r.  do   28 VII 2024 r.

                                                                                    

                                                                                                    XV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

                                                           14.0.2024 r.

 

 

 1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na potrzeby Parafii. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne Parafii. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać tym, którzy pracowali przy budynkach parafialnych i w ogrodzie.
 2. Zapraszam dziś o 15.00 na nieszpory niedzielne. W trakcie nieszporów będzie poświęcenie i nałożenie szkaplerza karmelitańskiego. Serdecznie zapraszam.
 3. W liturgii przeżywamy:

- w poniedziałek - wspom. św. Bonawentury, bpa i dK;

- we wtorek - wspom. NMP z Góry Karmel;

- w czwartek - wspom. dow. św. Szymona z Lipnicy, prezb.;

- w sobotę - wspom. dow. bł. Czesława, prezb.

 1. W piątek przypada III piątek miesiąca. Msza św. połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwą różańcową i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem będzie odprawiona o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.
 2. W sobotę 20 lipca przybędzie pielgrzymka z Zaolzia. Już dziś pielgrzymów polecam pamięci modlitewnej oraz gościnności wszystkich Parafian. Wszystkich chętnych Parafian do przyjęcia pielgrzymów proszę o zapisanie się w zakrystii, by było wiadomo ilu pielgrzymów w jakim domu będzie mogło nocować. Wraz z pielgrzymami z Zaolzia w przyszłą niedzielę o godz. 7.00 będziemy przeżywali Mszę św. Po niej pielgrzymi wyruszą na dalszy pielgrzymi szlak.

 

 1. W sobotę 27 lipca jest organizowana pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie msza św. i Droga Krzyżowa na kalwaryjskich dróżkach. Planowany wyjazd 6:30. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 50 zł.
 2. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego. 
 3. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Katarzyny Witoszek-Fojcik, Edyty  Paliczka, Anny Struskiej, Marceliny Skrobek, Ilony Bogocz, Eweliny Trybuś z ul. Kościuszki. 

 

              

                                            

 

                                                        XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

                                                            21.07.2024r. 

                                                                                                       

 

 1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na cele remontowo-inwestycyjne naszej Parafii. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii, którzy przyjęli pod swój dach pielgrzymów. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 2. Serdecznie zapraszam dziś o 15.00 na nieszpory niedzielne.
 3. W liturgii tego tygodnia, przeżywamy:
 • w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny;
 • we wtorek - święto św. Brygidy-zak., patronki Europy;
 • w środę - wspom. św. Kingi, dz.;
 • w czwartek – święto św. Jakuba, apostoła;
 • w piątek - wspom. świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
 1. Od 21 do 28 lipca br. trwa XXV Tydzień św. Krzysztofa. Nie tylko prośmy świętego Krzysztofa, abyśmy bezpiecznie podróżowali, ale również włączmy się do akcji 1 gr. na 1 km na środki transportu dla misjonarzy. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablotce.
 2. Obrzęd błogosławieństwa pojazdów będzie w przyszłą niedzielę po wszystkich mszach św. oraz w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00. Ofiary zebrane podczas obrzędu błogosławieństwa pojazdów są przeznaczone na wsparcie akcji zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy.
 3. W sobotę o godz. 6.30 będzie wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej. Można się jeszcze zapisywać w zakrystii. Koszt pielgrzymki: 50 zł. Zachęcam, aby zabrać ze sobą wypisane zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili podczas Drogi Krzyżowej.
 4. We wtorek 6 sierpnia, ok. godz. 18.45 przybędzie pielgrzymka z Cieszyna. Pielgrzymów polecam pamięci modlitewnej oraz gościnności wszystkich Parafian. Wraz z pielgrzymami z Cieszyna w środę 7 sierpnia będziemy przeżywali Mszę św. Po niej pielgrzymi wyruszą na pielgrzymi szlak.
 5. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
 6. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Agaty Kozieł, Bożeny Brzana, Anny Jagłowskiej, Beaty Koniecznej, Beaty Kowalskiej, Joanny Nowak z ul. Kościuszki i Zwycięstwa.

 

                                                                       

Zapamiętaj mnie (90 dni)