NIEDZIELA – 24.05.2020 r.

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

1. Bóg zapłać wszystkim, także tym, którzy łączą się z nami poprzez łącza internetowe - za wspólną modlitwę. Dziękuję za złożoną dziś ofiarę na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary przesyłane na konto parafii. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na archidiecezję.

1. Trwamy w naszym przygotowaniu na uroczystość Zesłania Ducha Świętego, modląc się codziennie w ramach nowenny do Ducha Św.

1. 22 czerwca o godz. 16.00 ks. bp Marek Szkudło w naszym kościele udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dlatego w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 w kościele będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

1. We wtorek 26 maja będziemy obchodzić Dzień Matki. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej - dziewicy, a w sobotę św. Jana Sarkandra - kapłana i męczennika.

1. W przyszłą niedzielę przypada tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Niestety z powodu pandemii nie będzie mogła być tak jak zwykle przeżyta. Uroczystość ta będzie transmitowana in.: drogą satelitarną przez Telewizję Polonia, łącznością naziemną przez TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice od godz. 13. Po złożeniu hołdu Matce Bożej, przesłanie społeczne wygłosi abp Wiktor Skworc. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, w tym dniu świat męski będzie reprezentowany w piekarskiej bazylice wyłącznie przez mężczyzn i młodzieńców z parafii dekanatu piekarskiego oraz zaproszonych gości.

1. Okazja do spowiedzi św.: poniedziałek, środa, czwartek, piątek, sobota od godz. 16.00, a we wtorek i w niedziele 30 min. przed Mszą św.
  2. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
  3. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Moniki Markowskiej, Jolanty Lazar, Doroty Hejnoł, Barbary Hejnoł, Krystyny Szweda i Danuty Żuchowicz z ul. Kościelniok i Łącznej.

NIEDZIELA – 31.05.2020 r.

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

1. Bóg zapłać - za złożoną dziś ofiarę na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać wszystkim, także tym, którzy dzięki pośrednictwu łącz internetowych modlą się z nami. Dziękuję także tym wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do niedzielnej liturgii.
  2. Dziś przypada tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Niestety z powodu pandemii świat męski będzie reprezentowany w piekarskiej bazylice wyłącznie przez mężczyzn i młodzieńców z parafii dekanatu piekarskiego oraz zaproszonych gości. Uroczystość ta będzie transmitowana m. in.: drogą satelitarną przez Telewizję Polonia, łącznością naziemną przez TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice od godz. 13. Po złożeniu hołdu Matce Bożej, przesłanie społeczne wygłosi abp Wiktor Skworc. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

1. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. To także Misyjny Dzień Chorych.

1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywali także:
  • w środę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i jego towarzyszy;
  • w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek - wspomnienie św. Bonifacego - bpa i męczennika.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Okazja do spowiedzi św. : w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobote od 16.00, a we wtorek i w niedzielę 30 min. przed Mszą  św.

1. Zachęcam do nabycia i lektury najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
  2. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Jadwigi Michalik, Kamili Szmidt, Anny Mamala, Sandry Śliwa, Joanny Plesińskiej, Jolanty Krypczyk z ul. Łącznej.